KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409015
nr 1440 9015
Sixten Holmgren
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 58x78, yttermått inklusive ram: 80x100 cm
Sixten Holmgren, svensk målare född i Stora Tuna 1906.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:45:54
300 kr
350 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr